Oferujemy doradztwo i kompleksowe wsparcie w obszarze IT

EPICO to firma konsultingowa istniejąca od 2009 roku. Specjalizujemy się w wyszukiwaniu, selekcji i dostarczaniu konsultantów IT przede wszystkim na rynek polski, duński, do krajów skandynawskich oraz w innych częściach Europy.

Nie jesteśmy kolejną firmą konsultingową i rekrutacyjną, której jedyną misją jest oferowanie usług swoim klientom i łączenie ich z poszukiwanymi konsultantami. W naszych działaniach stawiamy na osobiste relacje, niestandardowe rozwiązania i głębokie zrozumienie potrzeb partnerów. Nasz sukces definiujemy na podstawie realizacji celów wszystkich stron, wzajemnego zadowolenia i zaufania.

Grafisk element

Nasza wizja

Naszym celem jest zdobycie pozycji najchętniej wybieranego i najbardziej zaufanego partnera IT na świecie, oraz zapewnienie naszym partnerom stałego rozwoju w obszarze IT – dzisiaj i w przyszłości.

Grafisk element

Nasza misja

Naszą misją jest odgrywanie wiodącej roli w rozwoju rynku IT oraz stałe odpowiadanie na jego wymogi i oczekiwania tak, aby móc skutecznie łączyć kompetentnych konsultantów z potrzebami firm. Realizujemy ten cel dzięki dogłębnej wiedzy i zrozumieniu naszych partnerów. Poprzez naszą główną działalność w obszarze rekrutacji, współpracę z konsultantami IT oraz dzięki naszym wyspecjalizowanym działom biznesowym, wspieramy firmy w osiąganiu najważniejszych celów strategicznych.

W EPICO wyszukujemy, selekcjonujemy i dostarczamy naszym klientom odpowiednich konsultantów IT – dokładnie takich, jacy niezbędni są do sukcesu przedsięwzięcia i realizacji zamierzonych celów.

Indywidualne podejście

Wierzymy, że najlepsza współpraca opiera się na wzajemnym szacunku, zaufaniu i zrozumieniu. Dlatego w EPICO zawsze zaczynamy od rozpoznania potrzeb naszych klientów, tak aby móc odpowiednio i w szybkim czasie dopasować wiedzę, umiejętności i profil kandydatów z określonymi oczekiwaniami i kulturą organizacyjną firmy.

Wierzymy, że wartością każdej organizacji są przede wszystkim ludzie, ich potencjał i umiejętności oraz odpowiednio zgrany zespół. Dlatego bazujemy na bliskich relacjach z partnerami i kandydatami do pracy, dbamy o ich dobre samopoczucie i staramy się wydobyć z nich maksimum potencjału.

Zaufanie

Nasza działalność opiera się na uczciwości, zaufaniu i osobistych relacjach, zarówno w obrębie naszej firmy, jak również w kontaktach z klientami.

Przy współpracy z naszymi partnerami kierujemy się najwyższą otwartością i szczerością. Dbamy o zachowanie długofalowych relacji opartych na zaufaniu i wzajemnym szacunku.

Zapewniając kompleksowe doradztwo IT oraz oferując usługi w obszarze rekrutacji, za każdym razem mamy na uwadze w pierwszej kolejności dobro naszych partnerów oraz wsparcie ich w realizacji strategicznych celów biznesowych.

Kultura otwartości

W naszym podejściu kierujemy się otwartością – na innych, na różnorodne pomysły i odmienne opinie. W EPICO wierzymy w ludzi i staramy się tworzyć bezpieczną, włączającą i stymulującą kulturę organizacyjną.

Tolerancja nie jest dla nas pustym hasłem. W EPICO akceptujemy oraz wspieramy w rozwoju każdego i każdą, bez względu na pochodzenie, płeć, tożsamość czy typ osobowości.

Ważna jest dla nas wysoka kultura osobista i proaktywne podejście pracowników oraz pozytywna energia w firmie. Dlatego staramy się tworzyć przestrzeń, w której nasi pracownicy czują się dobrze, do której chcą wracać i w której mogą rozwijać się każdego dnia.

Wiedza i doświadczenie

Każdego dnia zapewniamy naszym partnerom fachową wiedzę i doradztwo. Jednocześnie stale staramy się poszerzać horyzonty i być na bieżąco z wyzwaniami, trendami i zmianami na rynku IT.

Jako firma konsultingowa z ponad 10-letniem doświadczeniem w obszarze IT bazujemy na stabilnej i sprawdzonej sieci kontaktów oraz na stale poszerzających się zasobach wiedzy i umiejętności.

Jesteśmy doceniani za doświadczenie i kompetencje, znajomość rynku i wiedzę na temat przyszłych trendów, czym chętnie dzielimy się z naszymi partnerami.

Nasze DNA

Kultura i podstawowe wartości stanowią nasze DNA, są fundamentem działania EPICO od samego początku.

Nasze podejście cechuje się wiarą w ludzi, otwartością i akceptacją każdego i każdej, bez względu na pochodzenie, płeć, tożsamość czy typ osobowości. Ważne są dla nas wysokie morale i pozytywna energia w zespole, dlatego dbamy o dobrą atmosferę pracy i staramy się tworzyć przestrzeń, w której nasi pracownicy czują się dobrze, do której chcą wracać i w której mogą rozwijać się każdego dnia.

Nie boimy się podejmować nowych, niekonwencjonalnych działań i inicjatyw. Z tym nastawieniem podchodzimy do współpracy z naszymi partnerami.

Przywiązujemy szczególną wagę do tego, aby dobrze poznać oraz zrozumieć naszych klientów i konsultantów. Od lat pozwala nam to odpowiednio dopasowywać nie tylko kompetencje specjalistów do potrzeb i oczekiwań firm, ale też łączyć obie strony pod kątem profilu osobowości i kultury organizacyjnej.

Stawiamy na profesjonalizm i zawsze kładziemy nacisk na otwartość oraz uczciwą współpracę, ponieważ kluczowe są dla nas długofalowe relacje i zadowolenie naszych partnerów. Dzięki temu cieszymy się zaufaniem w branży IT i jesteśmy doceniani za kompleksowe, partnerskie i zwinne podejście do procesu rekrutacji.

Obszary naszej działalności

Outsourcing

Zawsze staramy się poznać oczekiwania naszych partnerów, analizujemy wszystkie niezbędne procesy w organizacji tak, aby móc zaproponować rozwiązania szyte na miarę. W ramach realizacji usług outsourcingowych bierzemy na siebie wszelką odpowiedzialność i ryzyko związane z odpowiednim dopasowaniem kandydatów do pracy, rotacją pracowników oraz innych czynników, które mogą mieć wpływ na realizację projektów.

Usługi nearshoring

Jesteśmy obecni w Polsce i w Danii, dzięki czemu możemy oferować zagranicznym klientom polskich konsultantów i zespoły m.in. programistów, testerów i zaplecze supportowe. Pozwala to realizować projekty szybciej i taniej, a jednocześnie na najwyższym poziomie, ponieważ polscy konsultanci należą do światowej czołówki specjalistów IT.

Rekrutacja stała

Posiadamy wyspecjalizowany dział zajmujący się headhuntingiem menedżerów i specjalistów do stałej pracy w Twojej firmie. Możemy pochwalić się niemal stuprocentowym wskaźnikiem efektywności rekrutacji.

Nasi specjaliści Oracle w Szwecji

Nasz zespół EPICO Tech w Szwecji składa się z Oracle Developerów, którzy na co dzień zajmują się pełną obsługą baz danych - zarówno administrowaniem i optymalizacją, poprzez utrzymywanie środowisk czy kwestie bezpieczeństwa.

Next Generation IT Talents

Realizujemy nasze projekty dając szansę rozwoju również mniej doświadczonym pracownikom, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierię w IT. Wystarczą chęci i podstawowa wiedza z wybranego zakresu: testowanie, data science, UX, czy też programowanie.

Dział Business Intelligence

Razem tworzymy DCA – Data, Cloud & Analytics, czyli dział dedykowany do tego typu projektów. Jesteśmy w stanie doradzić, oraz pomóc w znalezieniu odpowiednich specjalistów z zakresu AI, Machine Learning, Automation, BI.

Grafisk element

Chcesz dowiedzieć się więcej o EPICO?

Zachęcamy do ciekawej lektury o naszej firmie, choć oczywiście nie jesteśmy w tej kwestii bezstronni.

Masz pytania lub chcesz przedyskutować z nami swój projekt? Napisz do nas!