Początek EPICO jako Miracle Buddyshop

Historia EPICO zaczyna się w roku 2009, kiedy Jens Morten Hansen założył Miracle Buddyshop jako dział w firmie Miracle A/S. W 2016 roku, po 8 latach bliskiej współpracy, Miracle Buddyshop wykupił się od firmy projektowej Miracle. Miracle Buddyshop chciał pozycjonować się jako firma konsultingowa, a nie firma projektowa.

2009

Otwarcie biura na Jutlandii

Już rok po założeniu oddziału Miracle Buddyshop, otworzyliśmy biuro w Jutlandii w pobliżu Aarhus, i dzięki tej ekspansji mieliśmy możliwości, wiedzę i zasoby, aby zapewnić niezależne usługi konsultingowe IT w całej Danii.

2010

Założona działalność w Wielkiej Brytanii

Firma nadal się rozwijała, a chcąc stworzyć bardziej międzynarodowy biznes, EPICO utworzyło oddział w Wielkiej Brytanii, dzięki któremu mogło zwiększyć sieć konsultantów IT w Danii, ale także rozwinąć działalność w Skandynawii i Europy.

2011

Otwarcie biur w Szwecji

Firma nie przestawała się prężnie rozwijać, w związku z tym już w 2013 roku udało nam się otworzyć nasze pierwsze biuro w Göteborgu w Szwecji i tym samym oficjalnie działaliśmy już w trzech krajach. W 2014 roku rozszerzyliśmy działalność w Szwecji i założyliśmy Epico Tech z biurem w Sztokholmie. Firma Epico Tech jest wyspecjalizowana w zakresie baz danych Oracle i zapewnia najbardziej wykwalifikowanych konsultantów Oracle na rynku.

2013

Początki EPICO Search

Dalszy rozwój w 2013 roku umożliwił otwarcie działu Miracle Search & Headhunting, który w 2017 roku zmienił nazwę na EPICO Search. Dzięki temu EPICO oferuje nie tylko niezależnych konsultantów IT do krótszych i dłuższych projektów, ale również rekrutuje specjalistów i menadżerów na stałe zlecenia.

2013

Powstanie działu Data, Cloud and Analytics

Szwecja nie była osamotniona w uzyskaniu wyspecjalizowanego działu. Na rynku duńskim utworzyliśmy w 2014 roku dział CBI, który później zmienił nazwę na DCA (Data, Cloud & Analytics). Dział ten składa się z wykwalifikowanego zespołu, który zoferuje konsultantów w szerokim zakresie obszarów, takich jak BI, hurtownie danych, OnPrim to Cloud, uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja i nie tylko.

2014

Powstanie EPICO NextGen

EPICO NextGen powstało w 2016 roku pod nazwą Junior IT Partners, ale w 2017 roku zmieniło nazwę na EPICO NextGen. Dział ten skupia się na młodych talentach IT ze stażem pracy od 0 do 5 lat. Zajmuje się talentami IT, które albo są w trakcie kończenia studiów informatycznych, albo niedawno ukończyły kierunek.

2016

Koncepcja nearshoringowa EPICO Poland

W 2016 roku został również utworzony kolejny wyspecjalizowany dział: EPICO Poland, dzięki któremu EPICO zaczęło rozwijać nową koncepcję nearshoringu, z wykwalifikowanymi konsultantami IT z sąsiadujących krajów.

2016

Oficjalna zmiana nazwy na EPICO

W 2017 roku Miracle Buddyshop oficjalnie zmienił nazwę na EPICO-IT ApS i uzyskał własną tożsamość odrębną od marki Miracle. Nazwa Epico (ang. EPIC i COMPETENCIES: „epicki” i „współpraca”), podkreśla co jest ważna dla naszej firmy, a także co gwarantujemy naszym klientom - epicką współpracę.

2017

Początek działalności w Norwegii

EPICO założyło działalności w Norwegii, dzięki czemu zyskało lepszą pozycję na rynkach poza UE.

2017

Nowy CEO w EPICO

Jan Hansen został wybrany na nowego dyrektora naczelnego EPICO i od 10 października 2018 jego główny cel to wyznaczanie nowego strategicznego kierunku dla organizacji, a także dalszy rozwój firmy.

2018

500 konsultantów na kontraktach

EPICO osiąga nowy poziom; 500 konsultantów IT na kontraktach w Danii i ponad 500 konsultantów na całym świecie. Dzięki temu przełomowi EPICO stało się jedną z największych niezależnych firm konsultingowych IT w Danii pod względem liczby konsultantów.

2021